Tlakové čištění kanalizace

Co je to tlakové čištění kanalizace ?

Proudem silně natlakované vody lze realizovat čištění kanalizace zevnitř kanálu nebo kanalizačního potrubí. Ne vždy je tlakové čištění kanalizace vhodné, někdy jsme se setkali s tím, že hrozí vytopení prostor odpadní vodou. Tlakové čištění nepoužíváme zásadně na kanalizaci o malém průměru.

Havarijní servis kanalizace – Praha, Středočeský Kraj

Jak na tlakové čištění kanalizace

Tlakové čištění kanalizace má technologický postup, který vždy dodržujeme. Před čištěním si zajistíme objemnou nádrž čistící vody v čistícím voze. Tlak k čištění kanalizace je generován výkonným vodním čerpadlem v zásahovém vozidle. Tlakové čerpadlo vyvine tlak i několik set atmosfér. Na čerpadlo je přes hydraulický buben připojena tlaková hadice ukončená tryskou.

Trysky pro čištění kanalizace jsou výměnné s různým počtem otvorů. Typ trysky který zvolíme záleží na profilu potrubí a typu ucpání trubky. Máme k dispozici trysky rotační, trysky bahenní, trysky kopinaté, vysokotlaké trysky, a trysky frézovací. Naši technici mají s výběrem trysky pro čištění kanalizace zkušenosti z provedených havarijních zásahů.

Shrnutí tlakového čištění

Výhody

  • Tlaková metoda čištění kanalizace zvládne průměry kanalizačního potrubí všech rozměrů s výjimkou těch nejmenších
  • Tlakové čištění efektivně pročiští kanalizační potrubí
  • Flexibilní výběr čistících trysek pro různé situace

Nevýhody

  • Při větším objemu čištění je problém s dodávkou vody

  • Tlakové čištění kanalizace nelze použít v místech, kde hrozí zatopení prostorů domácností a kanceláří